Ortak Programdan Diploma Programlarına Geçiş İlanı

Ortak programı başarı ile tamamlayan öğrencilerimiz, Bahar yarıyılından itibaren Diploma programına geçiş tercihleri yapacaklardır. Bunun için merkezi sınav ile yerleştirildikleri ortak programdan yerleştikleri yıla ait ÖSYM Kılavuzlarında öngörülen diploma programlarına, genel not ortalaması ile merkezi yerleştirme puanının toplanması suretiyle elde edilen yerleştirme puanı esas alınarak yerleştirilecektir. Adayların yerleştirme puanının eşit olması halinde merkezi yerleştirme puanı daha yüksek olan adaya öncelik tanınacaktır.

 

1. Başvuru Koşulları

  • Ortak Programın 90 AKTS kredisini başarı ile tamamlayan öğrencinin genel not ortalamasının en az 2.00/4.00 olması,
  • Öğrencinin kayıtlı olduğu programda hazırlık sınıfı dışında lisans programları için en az üç yarıyılı tamamlamış olması,
  • Öğrencinin başvuru sırasında bir programda kayıtlı öğrenci statüsünde olması,
  • Ortak programı başarı ile tamamlayan her öğrenciden, diploma programına geçebilmeleri için ortak programdaki diploma programı sayısı kadar tercih alınması.

2. Program ve Kontenjanlar

 

Mühendislik Programları

Kontenjan

  Bilgisayar Mühendisliği

30

  Biyomühendislik

30

  Gıda Mühendisliği*

30

  Elektrik-Elektronik Mühendisliği

30

  Endüstri Mühendisliği

30

Genetik ve Yaşam Bilimleri Programları

Kontenjan

  Bitkisel Üretim ve Teknolojileri*

30

  Moleküler Biyoloji ve Genetik

30

İktisadi ve İdari Programları

Kontenjan

  Ekonomi

30

  Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik

30

* Bitkisel Üretim ve Teknolojileri ya da Gıda Mühendisliği Bölümlerini seçen öğrencilere söz konusu bölümleri seçtikleri tarihten itibaren (4. dönem) bölüm tercih bursu ödenmeye başlanacaktır.

 

3. Başvuru Tarihi

Ortak Programdan Diploma Programlarına geçiş için başvurular 08 - 11 Şubat 2019 tarihleri arasında Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’na Başvuru Formuyla yapılacaktır. Başvuru Formu için tıklayınız.

 

Not: Güz yarıyılı bütünleme sınav notlarında maddi hata düzeltmeleri yapılacak öğrencilerin başvuruları 14 Şubat 2019 tarihine kadar alınacaktır. Tüm öğrencilerin başvuruları elden ya da posta yoluyla yapılacaktır. Posta ile başvurularda gecikme olması durumunda sorumluluk öğrenciye aittir.